Liepājas sporta spēļu skola
Galvenā lapa

VOLEJBOLS

  

Intervija ar volejbolisti Rēziju Mazuri-Mago

Intervija ar volejbolisti Rēziju Mazuri-Mago

Datums: 24.05.2022 | Autors: Anna Anevica | Jaunumi

Vasara ir posms, kad daudziem absolventiem ir iespēja doties prom-trenēties citā līmenī un veidot savu karjeru sportā. Lai arī katram trenerim ir kaut nedaudz skumīgi pavadīt savu sportistu lielajā pasaulē, tas ir liels lepnums un prieks par audzēkni.
Šoreiz iepazīstināsim ar volejbolisti Rēziju Mazuri-Mago, kura ir trenējusies Liepājas Sporta Spēļu skolā un pašlaik pārstāv Francijas 2.līgas komandu Volley Ball Romanais. Ir aizvadīta sekmīga pirmā sezona ārzemēs, tāpēc, lai iedrošinātu citus audzēkņus, Rēzija mūs iepazīstināja ar savu ikdienu un plāniem nākotnē.
Kāpēc tieši Volley Ball Romanais klubs?
Kopā ar aģentu nolēmām parakstīt līgumu ar šo klubu, jo, pirmkārt, līguma nosacījumi bija atbilstoši manām prasībām, otrkārt, kluba mērķis bija tikt 2. Francijas līgā un, treškārt, kluba profesionalitāte un pozitīvā attieksme bija tieši tas, ko es meklēju.
Kas tevi iedvesmoja doties uz ārzemju klubu un vai vienmēr ir bijis tāds plāns?
Mani iedvesmoja mana vēlme spēlēt profesionāli, un draugi, kuri jau spēlēja ārzemēs. Man vienmēr ir bijis plāns spēlēt visaugstākajā, iespējamā līmenī, līdz ar to, bija jāsāk savi pirmie ārzemju karjeras solīši.
Kādi ir kluba apstākļi un kādas perspektīvas?
Klubs ir profesionāls, līdz ar to man ir nodrošināta dzīvošana, jebkāda medicīniskā aprūpe, kā arī mani vienmēr visur, kur nepieciešams izvadā, piemēram, uz lidostu. Klubs ir ļoti pretīmnākošs un saprotošs. Man tas sniedza iespēju profesionālā līmenī trenēties ar “lielo” komandu un uzspēlēt arī dažas spēles, bet spēļu praksi es guvu spēlējot ar “mazo” komandu, kura spēlē līgu zemāk. Treneris man vienmēr atgādināja, ka spēlējot ar “mazo” komandu, man ir ne tikai jāgūst pieredze, bet arī jāattīsta līdera dotības.
Vai tev jau ir plāns nākošajai sezonai?
Jā, nākošo sezonu es spēlēšu Francijas 2.līgā, šajā pašā komandā, jo mums izdevās īstenot kluba uzstādīto mērķi.
Vai tuvākajā nākotnē redzi sevi kā spēlētāju Latvijā, un kāds būtu tavs pienesums?
Man tuvākajā nākotnē nav plāns atgriezties Latvijā kā spēlētājai. Domāju, ka varu sniegt savu pieredzi profesionālos treniņos un spēlēs, to norisēs.. Manuprāt, šī sezona ārzemēs man dēva ļoti daudz sporta psiholoģijā (arī komandai šajā sezonā bija ne tikai fiziskie, bet arī mentālie treniņi). Noteikti varu pastāstīt personīgās atziņas, dalīties pieredzē ar dažādu šķēršļu pārvarēšanu, kuri nāk līdz ar izvēli doties spēlēt uz ārzemēm. Es esmu guvusi lielu atklāsmi par valstu kultūru atšķirību un cittautiešu mentalitāti. Domāju, ka ar šo visaptverošo pieredzi noteikti būtu vērts dalīties.
Vai sportu vari saistīt ar izglītību?
Jā, sportu var saistīt ar izglītību- pavisam noteikti! It īpaši ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību. Es uzskatu, ka jebkurā gadījumā ir nepieciešams mācīties kopā ar sportu. Kad man noslēdzās mācību semestris un es savu prātu nenodarbināju, man šķita, ka es degradējos. Tādēļ, lai pilnvērtīgi un augstā līmenī sportotu, ir jātrenē arī prāts.
Sakām paldies Rēzijai par iespēju ielūkoties viņas sportiskajā izaugsmē un novēlam lielisku vasaru, lai sagatavotos nākošajai sezonai!
Jau tuvākajā laikā iepazīstināsim arī ar citu nodaļu sportistiem, kuri dēvušies uz ārzemēm.

  < atpakaļ